Základní škola » Technické zázemí školy

Školní výlet

hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně (59) ZOO Dvůr Králové a Kuks (391) IQ land Liberec (155) Kunětická Hora (26)

Celkem hlasů: 631

historie
regiony
časopis Kvasnice
čtení
tvorba žáků
matematika
žákovská
fotografie
pomůcky pro druháky
pomůcky pro třeťáky
pomůcky pro čtvrťáky
pomůcky pro páťáky
esf

NAVRCHOLU.cz

Technické zázemí školyNaši školu najdete v klidném prostředí a v bohaté zeleni. Výhodou je velmi snadná dopravní dostupnost nejen z místních částí Lukavice, ale i z okolních obcí - Žumberka, Svídnice, Trpišova. Sídlíme v jednopatrové budově.

V létě 2003 prošla škola rozsáhlou rekonstrukcí. V jejím rámci jsme přistavěli 1. třídu, školní družinu a multimediální knihovnu, modernizovali jsme sociální zařízení. Postupně vybavujeme třídy novým, atypickým nábytkem, vylepšujeme vzhled chodeb a šaten. V letech 2006 - 2007 jsme rekonstruovali školní výdejnu a jídelnu. V roce 2008 jsme pro žáky školy i další zájemce začali budovat samostatnou keramickou dílnu tak, aby nám sloužila nejen při vyučování, ale také při mimoškolních aktivitách. Škola vlastní keramickou pec, ve které své výrobky vypalujeme.

Učebny

Naše škola má tři učebny, které jsou funkčně uspořádané, vybavené množstvím pomůcek. Ty mohou žáci využívat nejen při vyučování, ale i o přestávkách. Ve třídách jsou i radiomagnetofony s CD, či zpětné projektory. Všechny třídy jsou vybaveny počítači připojenými k internetu, ve dvou třídách žáci využívají multimediální tabuli SMART Board. Ve všech třídách najdeme nestandardní školní nábytek, na podlaze hrací koutky s kobercem.

Počítačová multimediální knihovna

Je vybavena čtyřmi počítači v síti a internetem s vysokorychlostním připojením. Všechny počítače disponují velkým množstvím výukových programů a jsou připojeny k dataprojektoru. Dále v knihovně najdeme množství dětských knih, časopisů pro děti a v neposlední řadě televizor s videem. Knihovna je využívána dopoledne převážně při práci na projektech a pro vyhledávání informací, či pro jejich prezentaci. V odpoledních hodinách je k dispozici pro počítačové kroužky a pro organizovanou činnost školní družiny. Další počítače mají žáci k dispozici ve svých třídách.

Školní družina

Pro volnočasové aktivity jsme v roce 2008 vybavili novým nábytkem a zařízením školní družinu. Postupně se snažíme dokoupit nové didaktické a stolní hry k odpolednímu odpočinku žáků. Hned vedle školy je žákům k dispozici hřiště na míčové hry. I to je při odpoledních aktivitách bohatě využíváno spolu s tyčemi pro šplh. Žáci dále využívají školní zahradu s odpočinkovým koutem.

V roce 2007 byl vedle hřiště u obecního úřadu vystavěn multifunkční objekt, který mimo jiné využíváme jak při hodinách tělesné výchovy, tak i pro práci sportovních kroužků. Podobně využíváme i velké hřiště.

Školní jídelna

Máme vlastní, účelně vybavenou a útulnou školní jídelnu s výdejnou. Ta je vybavena moderními přístroji v souladu s hygienickými předpisy. Obědy se vaří v samostatné kuchyni v budově mateřské školy. Důraz klademe na variabilní jídelníček sestavený v souladu se zásadami zdravé výživy. Školní kuchyně se podílí na dodržování pitného režimu. K obědům jsou podávány různé druhy ovocných čajů, džusy či multivitamínové nápoje.

Zahrada

Škola má vlastní zahradu, kde si děti mohou hrát, využít trávník ke skákání nebo si zahrát stolní tenis, jak v době přestávek, tak při pobytu ve školní družině. Zahrada byla v roce 2005 vybavena zastřešeným stolkem s lavičkami.

 

třída

Diskuse pro článek Technické zázemí školy:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?