Základní škola » Přijímání dětí, péče o budoucí prvňáčky

Školní výlet

hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně (59) ZOO Dvůr Králové a Kuks (391) IQ land Liberec (155) Kunětická Hora (26)

Celkem hlasů: 631

historie
regiony
časopis Kvasnice
čtení
tvorba žáků
matematika
žákovská
fotografie
pomůcky pro druháky
pomůcky pro třeťáky
pomůcky pro čtvrťáky
pomůcky pro páťáky
esf

NAVRCHOLU.cz

Přijímání dětí, péče o budoucí prvňáčkyZápisu do 1. třídy předchází Týden otevřených dveří - schůzka ředitelky školy s rodiči budoucích prvňáčků, kde se dozvědí vše o životě školy, mohou se na cokoli zeptat a prohlédnout si prostory školy. Dospělí si mohou spolu s dětmi na vlastní kůži vyzkoušet naše metody práce a seznámit se blíže se členy pedagogického sboru.

Předškoláci z mateřské školy společně navštěvují výuku v 1. třídě, vyzkouší si, jaké to je sedět v lavici a pracovat společně se žáky první třídy. Společně s prvňáky vyjíždějí předškoláci na jaře na hrad Svojanov, kde se společně věnují ekologickým aktivitám.

Samotný zápis se koná vždy v druhé polovině ledna, v termínu, který vyhlásí ředitelka školy. Zápisový den je tematicky zaměřen - škola se v daný den přemění na pohádkové království, čarodějnou dílnu apod. Budoucí prvňáčci přijdou do školy v doprovodu svých rodičů a hned u vchodu se jich ujmou žáci z vyšších tříd, provedou je budovou a pomáhají jim plnit všechny úkoly: představit se, namalovat obrázek, doplnit tvary a další drobnosti.

 

zápis

Diskuse pro článek Přijímání dětí, péče o budoucí prvňáčky:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?