Základní škola » O naší škole

Školní výlet

hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně (59) ZOO Dvůr Králové a Kuks (391) IQ land Liberec (155) Kunětická Hora (26)

Celkem hlasů: 631

historie
regiony
časopis Kvasnice
čtení
tvorba žáků
matematika
žákovská
fotografie
pomůcky pro druháky
pomůcky pro třeťáky
pomůcky pro čtvrťáky
pomůcky pro páťáky
esf

NAVRCHOLU.cz

O naší školeJsme školou s 1. - 5. ročníkem. Ve všech ročnících vyučujeme podle vlastního školního vzdělávacího programu s názvem Naše škola. Nacházíme se v Pardubickém kraji 10 km od města Chrudim směrem na Nasavrky. Zřizovatelem školy je Obec Lukavice.

Hlavním cílem naší školy je vytvořit systém výuky, který by vyhovoval každému dítěti bez ohledu na jeho nadání, podle jeho individuálních potřeb. Chceme vytvořit u každého dítěte pozitivní vztah ke vzdělání a motivovat ho k dalšímu sebevzdělávání. Jsme málotřídní škola s počtem kolem 50 žáků, ve které panuje příznivá osobní a rodinná atmosféra. Protože jsme spojené zařízení základní a mateřské školy, žáci 1. ročníku se u nás rychleji adaptují na přechod z mateřské do základní školy. Díky malým věkovým rozdílům mezi žáky (6 - 11 let) u nás prakticky neexistuje šikana. Režim školy je přizpůsoben přirozeným dětským potřebám (variabilní délka hodin, v průběhu vyučování děti mohou pít a chodit na WC, při příznivém počasí trávíme přestávky venku). Škola především vyhovuje dětem, pro které je vhodná výuka a pobyt v menším kolektivu, v klidném a tichém prostředí.

Hlavní důraz klademe na to, aby žáci chodili do školy rádi, aby mohli vyjadřovat otevřeně své názory, aby měli prostor pro otázky a učili se argumentovat, aby byli vedeni k vzájemnému hodnocení, k sebereflexi a sebehodnocení a aby byli hrdi na svoji školu. Naší snahou je vytvářet pozitivní klima ve škole, věnovat se každému dítěti a individualizovat a diferencovat výuku podle jeho potřeb, snažit se o vstřícné a podnětné zázemí pro každého žáka i v době mimo vyučování.

 

škola

Diskuse pro článek O naší škole:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?