Základní škola » Informační centrum

Školní výlet

hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně (59) ZOO Dvůr Králové a Kuks (391) IQ land Liberec (155) Kunětická Hora (26)

Celkem hlasů: 631

historie
regiony
časopis Kvasnice
čtení
tvorba žáků
matematika
žákovská
fotografie
pomůcky pro druháky
pomůcky pro třeťáky
pomůcky pro čtvrťáky
pomůcky pro páťáky
esf

NAVRCHOLU.cz

Informační centrumNa základě naší snahy o zařazování počítačových a komunikačních technologií do výuky jsme obdrželi od MŠMT Praha rozhodnutí o udělení čestného názvu Informační centrum ICT.

Vlastníme multilicence k většině výukových programů pro 1. stupeň základních škol. Intenzivně je využíváme ve výuce prakticky ve všech předmětech. Žáci běžně komunikují s vyučujícím i sami mezi sebou e-mailem. Při výuce používají běžné textové i grafické editory, společně tvoříme internetové stránky, na kterých prezentujeme vlastní práci i výsledky různých projektů. Především ve vlastivědě a přírodovědě doplňujeme své znalosti dalšími informacemi získanými na internetu. Mimo vlastní školu napomáháme pedagogům ostatních škol České republiky, především málotřídním školám se zaváděním ICT do výuky. Vytváříme stránky s výukovým obsahem, které mohou volně využít všechny školy České republiky, například vlastivědné učebnice regiony ČR a historie ČR. Informační centrum v naší škole vede Lubomír Šára.

Od roku 2007 buduje Lubomír Šára na internetu archiv svých pomůcek do vyučovacích hodin. Žáci zde mohou najít další pracovní listy, testy, diktáty a jiné pomůcky, které rozšiřují učivo či propojují jednotlivé vyučovací předměty. Pro informaci rodičů zde jsou umístěny všechny týdenní plány s rozpisem toho, co má žák zvládnout v příslušném týdnu.

 

třída

Diskuse pro článek Informační centrum:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?