Aktivity školy » Ekotým » Obhájili jsme titul Ekoškola

Školní výlet

hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně (61) ZOO Dvůr Králové a Kuks (398) IQ land Liberec (162) Kunětická Hora (30)

Celkem hlasů: 651

historie
regiony
časopis Kvasnice
čtení
tvorba žáků
matematika
žákovská
fotografie
pomůcky pro druháky
pomůcky pro třeťáky
pomůcky pro čtvrťáky
pomůcky pro páťáky
esf

NAVRCHOLU.cz

V pondělí 16. května 2016 proběhl na naší škole ekologický audit. Dvě auditorky Terezy Praha přísně hodnotily vše, co náš Ekotým dokázal, jak naplňuje jednotlivé závazné kroky mezinárodího projektu. První titul jsme získali na dva roky v roce 2012, obhájili jsme ho v roce 2014. Abychom mohli i nadále používat titul Ekoškola, logo a vlajku, museli jsme znovu po dvou letech k obhajobě přihlásit. Všichni žáci školního Ekotýmu byli skvělí. Titul Ekoškola jsme obhájili.

Blahopřejeme všem členům školního Ekotýmu. V souladu s mezinárodními pravidly děti naplňují všech 7 kroků, které jsou nutné k získání mezinárodního titulu. Za 7 kroky se skrývá celá řada úkolů, analýz, exkurzí, expedic, pravidelného monitorování a sledování. Děti jsou vedeny k soustavnosti, vzájemné komunikaci, týmové spolupráci a zodpovědnosti.

Ve středu 15. června 2016 se vypraví dva žáci, kteří se nejvíce podíleli na našem úspěchu, do Senátu Parlamentu České republiky do Prahy, aby si slavnostně převzali ve Valdštejnském paláci titul i vlajku. Pak je čeká plavba po Vltavě, na které představí cíle našeho Ekotýmu v příštím roce.

Poděkování patří všem členům Ekotýmu, kteří se připravovali na obhajobu a titul obhájili. Poděkování patří zvláště všem žákům z 5. ročníku, kteří se podíleli na činnosti Ekotýmu od 1. třídy. Je to především Petr Pešek, Johana Groulíková, Matyáš Těšík, Markéta Těšíková, Klára Janečková, Sebastián Zíta, Ondřej Zíta, Milan Pytlík. Mají mnoho společných zážitků z našich projektů a expedic, ekovodáckých pobytů. Poděkování patří Michalovi Stehnovi, Adamovi Zítovi, Františku Ventlukovi, Zuzaně Hospodkové, Tereze Hospodkové a Veronice Buriánové.

Blahopřejeme všem členům Ekotýmu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Diskuse pro článek Obhájili jsme titul Ekoškola:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?