Aktivity školy » Školní družina » Září ve školní družině

Školní výlet

hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně (61) ZOO Dvůr Králové a Kuks (398) IQ land Liberec (162) Kunětická Hora (28)

Celkem hlasů: 649

historie
regiony
časopis Kvasnice
čtení
tvorba žáků
matematika
žákovská
fotografie
pomůcky pro druháky
pomůcky pro třeťáky
pomůcky pro čtvrťáky
pomůcky pro páťáky
esf

NAVRCHOLU.cz

Lidské tělo - dokonalý stroj. Na světě žije více než sedm miliard lidí, ve městě několik tisíc, v naší obci několik stovek. Všichni mají stejná těla. Přesto je každý JINÝ. Za to, jak na první pohled vypadáme, mohou naši rodiče. Předali nám svoje geny, zakódovali nám určité vlastnosti a podobu. Komu se podobáme? Oběma rodičům, víc jednomu z nich? Ať tak nebo tak, jisté je to, že každý člověk a jeho tělo je ZÁZRAK.

Lidé toho dokážou strašně moc. Jako jedni z mála živočichů stojí vzpřímeně na nohou. Umějí používat ruce jako dokonalé stroje. Dorozumívají se řečí. A hlavně myslí, přemýšlejí a vymýšlejí. 
V měsíci září jsme naše tělo poznávali. Při hře "Na tělo" jsme ukazovali, určovali a pojmenovávali  části těla a části hlavy.   
Zjišťovali jsme, jaké orgány se nacházejí uvnitř našeho těla, jak pracují, jaké mají úkoly.
Spočítat všech 206 kostí, které tvoří naší kostru, se nám sice nepodařilo, ale už víme, jakou funkci kostra zastává. Každý z nás si vystřihl svého kostlivce a nalepil si ho do určité polohy. Objevil se tak třeba kostlivec tanečník nebo akrobat.
Že naše tělo toho umí hodně, jsme se už přesvědčili. Že máme také dostatečně silné nohy jsme  zkoušeli v postoji na jedné noze. Jedna noha udrží ve stoji celé tělo, o tom jsme se přesvědčili všichni, ale Veronika vydržela ze všech nejdéle. Na jedné noze stála 29 minut.

zari

zari

zari

Diskuse pro článek Září ve školní družině:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?