Aktivity školy » Školní družina » Prosinec ve školní družině

Školní výlet

hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně (61) ZOO Dvůr Králové a Kuks (398) IQ land Liberec (162) Kunětická Hora (28)

Celkem hlasů: 649

historie
regiony
časopis Kvasnice
čtení
tvorba žáků
matematika
žákovská
fotografie
pomůcky pro druháky
pomůcky pro třeťáky
pomůcky pro čtvrťáky
pomůcky pro páťáky
esf

NAVRCHOLU.cz

Prosinec ve školní družiněČlověčina - dobré chování není přežitkem, přesně naopak. Každé dítě by mělo umět pozdravit, poprosit, poděkovat, vědět, co je slušné a co nikoliv, jak se chovat k dospělému. Děti, které se toto naučí, jsou schopné rozlišovat, co a jak se kolem nich děje, co je dobré a co nikoliv, jaký je rozdíl mezi slovy a činy. Vidíme kolem sebe agresivitu, lhostejnost, nervozitu, spěch. Tím, že naučíme naše děti se chovat jinak, poznají, co je SLUŠNOST, OHLEDUPLNOST, ZDVOŘILOST.

POMÁHEJ A BUDE TI POMOŽENO - dospělím i dětem by bylo líp, kdyby si dokázali vzájemně pomáhat. Měli bychom být na sebe hodní, poslouchat se. Jsou mezi námi lidé, kteří potřebují pomoc. Jsou to staří lidé, nemocní a opuštění lidé, Jsou to i lidé s nejrůznějším postižením, Přemýšleli jsme a uváděli si příklady, jak jim i my děti můžeme pomáhat. Vždyť možná jednou budeme takovou pomoc potřebovat i my sami. Pokud dokážeme pomáhat potřebným, ale i sobě navzájem, můžeme očekávat, že někdo jiný pomůže zase nám. Každý z nás si dal jedno předsevzetí, že budeme v příštím roce také pomáhat. Třeba jen tím, že si doma budeme uklízet v pokojíčku sami, tím přece pomůžeme své mamince.
NEJSME STEJNÍ - přestože jsme všichni lidé, nejsme stejní. Někteří lidé nám svým chováním mohou připadat zvláštní. Přesto nejsou horší než my. Důležité je, abychom se snažili navzájem chápat, nikdy nikoho nebudeme posuzovat podle toho, jak vypadá. Nebudeme nikoho pomlouvat, pomluvy jsou nejen nepříjemné, ale mohou také velice ublížit. Komu je ubližováno, toho bychom se měli zastat. 
LEŽ MÁ KRÁTKÉ NOHY - určitě jsme všichni někdy zalhali. Malá lež, která nikomu neublíží se ještě dá omluvit. Nedá se ale omluvit to, když někdo lže neustále a pořád si něco vymýšli. Takovému lháři pak již nikdo nevěří. Ztratí naši důvěru, a ta se málokdy a těžko obnovuje. Lež má skutečně "krátké nohy" a stejně se časem ukáže, jak to bylo doopravdy.
BER - DEJ - lakomství a sobectví jsou moc špatné vlastnosti. Už v pohádkách se píše, že ten, kdo myslí jen na sebe a nikdy se nerozdělí, je lakomý. Když se člověk stará jenom o sebe, ostatní lidé se mu začnou vyhýbat. Naopak dobří lidé, kteří se dokážou rozdělit s ostatními, mívají hodně přátel. Proto i my se budeme snažit dělit s ostatními dětmi. Nejen, že z toho budeme mít dobrý pocit, ale budeme vědět, že příště se někdo jiný podělí s námi.
NENIČ, NELÁMEJ - kolem nás je mnoho věcí. Někteří z nás si myslí, že co pro nás neni důležité, co zrovna sami nepotřebujeme, co nám nepatří, co nám nepřináší užitek, můžeme zničit. Všechno má svůj význam a účel. A my už víme, že nemáme právo ničit to, co udělal někdo jiný. K věcem ve svém okolí se chováme ohleduplně. Co by zůstalo na světě, kdyby každý něco zničil? Ničit - to neni umění, ale něco pěkného a užitečného vymyslet a udělat, to je správné.
A budou Vánoce. Všichni se již moc těšíme. Ale nejdříve nás navštívil Mikuláš, čert a anděl. Peklo pekelné jsme si udělali i v družině. Vyráběli jsme vánoční dekorace, ozdoby na stromeček, ozdoby do oken. A už jsme se těšili na posezení u vánočního čaje a ochutnávku cukroví. To je totiž poslední den ve škole a pak už jen budeme čekat na Ježíška.

prosinec

prosinec

prosinec

Diskuse pro článek Prosinec ve školní družině:

1. Pavcla Marečkova
17.01.2017 [10:41]

proč tohle

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?