Aktivity školy » Školní družina » Leden ve školní družině

Školní výlet

hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně (61) ZOO Dvůr Králové a Kuks (398) IQ land Liberec (162) Kunětická Hora (28)

Celkem hlasů: 649

historie
regiony
časopis Kvasnice
čtení
tvorba žáků
matematika
žákovská
fotografie
pomůcky pro druháky
pomůcky pro třeťáky
pomůcky pro čtvrťáky
pomůcky pro páťáky
esf

NAVRCHOLU.cz

ČÍM BUDU? - To je otázka! Každé dítě si představuje, jakou práci, nebo co bude dělat, až vyroste. Často je jim příkladem zaměstnání rodičů, prarodičů nebo známých. Kluci by chtěli být policistou, vojákem, fotbalistou, ale také třeba řidičem nebo popelářem. Děvčata zase touží být zpěvačkou, herečkou nebo modelkou. Není důležité "čím budou", "co budou dělat", ale především zda budou svoji práci mít rádi a budou ji dělat naplno. Každé povolání, dělané poctivě, je důležité a potřebné pro ostatní. V měsíci lednu si představíme povolání, která jsou nejen důležitá, ale často zachraňují naše životy.

HASIČI - musí být připraveni k zásahu nepřetržitě, každý den, ve dne i v noci. Lidé volaji 150, když potřebují jejich pomoc. Přijíždějí, když hoří, ale táké tehdy, když silnici zatarasí havarovaná auta nebo vyvrácené stromy. Každý, kdo chce být hasičem musí být zdravý a zdatný. Běh, skoky, podlézání, přelézání, to všechno musí hasiči umět. Jestli bychom byli zdatní hasiči jsme si vyzkoušeli na překážkové dráze.
LÉKAŘI ZÁCHRANNÉ SLUŽBY - jakmile zazní na silnici siréna záchranky, musí ji  ostatní auta udělat místo. Sanitka má přednost, protože se musí rychle dostat k lidem, kteří potřebují pomoc. Kdy potřebujeme zavolat záchranku, o tom jsme si povídali. Někteří z nás měli vlastní zkušenost a viděli zasahovat lékaře záchranné služby v akci.
POLICISTÉ - stane se dopravní nehoda, někdo se popere, někdo nedodržuje dopravní předpisy. To pak řeší policisté. Chrání nás před nebezpečnými lidmi, sledují dodržování dopravních předpisů, zajišťují pořádek. V jaké situaci potřebujeme pomoc policie jsme si také nakreslili.
Všecha tato povolání jsou důležitá a potřebná pro ostatní. Nemůže je ale vykonávat každý. Vyžadují odvahu, obětavost a vztah k lidem.

Diskuse pro článek Leden ve školní družině:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?