Aktivity školy » Školní družina » Celoroční hra ve školní družině

Školní výlet

hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně (61) ZOO Dvůr Králové a Kuks (398) IQ land Liberec (162) Kunětická Hora (28)

Celkem hlasů: 649

historie
regiony
časopis Kvasnice
čtení
tvorba žáků
matematika
žákovská
fotografie
pomůcky pro druháky
pomůcky pro třeťáky
pomůcky pro čtvrťáky
pomůcky pro páťáky
esf

NAVRCHOLU.cz

14. května 1316 se v Praze narodil Karel IV., pozdější český král a římský císař. Karel IV. Byl velkým, moudrým panovníkem, který pro naši zemi vykonal mnoho dobrého. Usiloval o to, aby se Praha stala střediskem vzdělanosti. Pozval do Prahy zkušené, nejlepší mistry a 7. dubna 1348 vydal zakládací listinu pražského vysokého učení.

Celoroční hra na „Soví školu“ - dětskou univerzitu je připomenutím tohoto významného Karlova počinu – jednoho z mnohých, která učinil pro dobro českého království.

Sova je symbolem moudrosti a naši malí studenti se budou veškerá moudra dovídat prostřednictvím hravého učení, her a hraní si. V pěti dvouměsíčních blocích probereme pět tématických celků.

Prvním (září-říjen) je LIDSKÉ TĚLO. Znát svoje tělo, vědět, co všechno dokáže, ale i jak o něj pečovat, to je důležité i v období mladšího školního věku. Naučíme se správně pojmenovat části těla, vnitřní orgány i části kostry. Vyzkoušíme si funkčnost pěti smyslů.

V listopadu a prosinci si budeme povídat o slušném chování. Blok je nazvaný ČLOVĚČINA.

V třetím bloku (leden-únor) si budeme pokládat otázku „ ČÍM BUDU?“ Řeč bude o výběru budoucího povolání a představíme si celkem deset profesí.

Ve čtvrtém bloku (březen-duben) si povíme CO TO JSOU PENÍZE, kde se vzaly a k čemu jsou. Ve hře na „výměnný obchod“ budeme poznávat, čím se kdysi platilo. Vyzkoušíme si ražbu mincí, vyrobíme si papírové peníze. Blíže se seznámíme se současnými českými penězi-mincemi a bankovkami. Povíme si také o tom, co je zboží, jak nakupovat.

Poslední pátý blok (květen-červen) je o HRÁCH a HRANÍ. Připomeneme si tradiční pohybové hry, hry ve skupině, venku i v místnosti. Oživíme nejen staré dětské hry, ale vyzkoušíme si i moderní relaxační hry k odreagování a uvolnění. Cílem bude NAUČIT DĚTI HRÁT SI.

Diskuse pro článek Celoroční hra ve školní družině:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?